بیماران قلبی به این دلایل رانندگی نکنند

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس به نقل از نبض ما،‌ دکتر مسعود اسلامی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه سفر با بیماران قلبی به شدت بیماری فرد بستگی دارد، به نبض ما می گوید: اگر فرد بیمار خفیف قلبی باشد، سفر کردن این بیمار چه به عنوان مسافر و چه به عنوان راننده مشکلی ایجاد نمی کند. مانند کسانی که مشکل دریچه ای خفیف دارند یا کسی که فشار خون کنترل شده دارند. مشکل زمانی ایجاد می شود که فرد بیماری شدید قلبی دارد و  با رعایت نکاتی می تواند سفر خوبی داشته باشد.

دکتر اسلامی توصیه می کند: بیماران قلبی شدید هنگام سفر، راننده خودرو نباشند چرا که ممکن است در حین رانندگی دچار حادثه قلبی حاد مانند ایست قلبی شود یا آریتمی شدید قلبی شوند. این حالت باعث می شود، خون رسانی به مغز دچار اختلال شده و در نتیجه حادثه ای رقم می خورد و تصادف رخ می دهد. بنابراین لازم است که شخصی که مشکل قلبی دارد، از پزشک معالج خود سوال کند که آیا اجازه دارد، در خارج شهر و جاده رانندگی کند. آیا می تواند با خودروی سبک رانندگی کند یا خودروی سنگین، همه این موارد در ویزیت قلب و عروق تعریف مشخصی دارد. بنابراین شخصی که بیماری شدید قلبی دارد بهتر است رانندگی انجام ندهد تا از آسیب های شدید احتمالی جلوگیری شود.

وی در پاسخ به این پرسش که این فرد به عنوان مسافر باید چه نکات را رعایت کند، به نبض ما می گوید: هوای خیلی سرد و هوای خیلی گرم و شرجی برای بیماران قلبی خطرناک است. به عبارت دیگر فرد اگر به جایی سفر می کند که هوا گرم و شرجی است، در آن هوا باید از خانه خارج نشود، چون می تواند برایش کشنده باشد. همچنین زمانی که فرد به جایی می رود که زمستان سردی دارد، این موضوع می تواند به شدت خطرناک باشد. لازم است فرد خود را به خوبی بپوشاند چون این هوا می تواند باعث تشدید تنگی عروق شود که بسیار خطرناک است.

بیماران مبتلا به فشارخون

به گزارش نبض ما، مبتلایان به بیماری شدید قلبی، رفت و آمد به مناطق کوهستانی به علت کاهش فشار اکسیژن برایش خطرناک است به عبارت دیگر نباید به ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متر بروند.

این استاد دانشگاه افزود: نکته بعدی در مورد بیماران فشار خون است، این افراد فشار خون بالا دارند و بیماری شان  به سختی کنترل می شود. زمانی که فردی به مسافرت می رود، رژیم غذایی اش تغییر می کند و دیگر مانند خانه نیست که غذای کم نمک میل کند و این ممکن است سبب افزایش  فشار خون شود. در این موارد باید با پزشک معالج خود صحبت کند و از وی راهنمایی بگیرد. معمولا در این مواقع می توان دوز یکی از داروها را که معمولا داروهای ادرار آور است با تجویز پزشک بیشتر کرد.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *