کامنت‌های قاره‌پیما

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، میثم دوستی طی یادداشتی در روزنامه افکار نوشت: نگذاشتند جسارت در کلام ترامپ منعقد شود؛ همه مشت شدند بر دهانش. چند هفته تمام می‌گفت علیه ایران فلان خواهم کرد و بهمان. روز جمعه فرارسید، گفت تا ساعتی دیگر درباره ایران حرف‌های جالبی خواهم زد. لحظه موعود رسید، حرف زد، علیه تمام ایران، یکپارچه، تا آنجا که خلیج‌فارس را هم خلیج عرب خواند و بعد لگدی زیر برجام زد. تلاش کرد مردم ایران را مقابل حاکمیت قرار دهد و هرچه می‌توانست سخنان تحریک‌آمیز زد اما مردم نگذاشتند جسارت در کلامش منعقد شود. قرار ایرانی‌ها در دهکده جهانی، شد یک راهپیمایی مجازی جلوی چشم ترامپ. هنوز ۲۴ ساعت از صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا نگذشته بود که ایرانی‌ها پای آخرین پست اینستاگرامی‌اش یک‌ونیم میلیون کامنت گذاشتند و هرچه خلیج همیشگی فارس آب دارد، تف کردند روی صورتش. 
ترامپ در سخنرانی‌اش گفت: ایران مهم‌ترین حامی تروریسم است؛ مردم کامنت گذاشتند: آمریکا تروریست بزرگ است و ایران قربانی تروریسم. گفت: ایران شهروندان آمریکایی را به اتهامات نادرست بازداشت می‌کند، کامنت گذاشتند: اسم جاسوس، شهروند نیست! ایران جاسوس‌ها را بازداشت کرده. گفت: با اقدامات ایران در تکثیر موشک و تسلیحات مقابله خواهیم کرد، کامنت گذاشتند: موشک‌های ما قلب استکبار را هدف خواهد گرفت و هرگز عقب نخواهیم نشست. 
علیه سپاه صحبت کرد، مردم هشتگ زدند: من یک سپاهی‌ام. گفت: تمامی مسیرهای ایران برای دست‌یابی به سلاح اتمی را قطع خواهیم کرد، کامنت گذاشتند: ما اصلا به دنبال سلاح اتمی نبودیم. خلیج همیشگی فارس را خلیج ع.ر.ب. خواند، همه یکصدا فریاد زدند خلیج‌فارس تا صدایش به ینگه دنیا برسد و درنهایت، گفت: دو شعار مورد دلخواه «حکومت ایران»، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل هستند؛ «مردم» کامنت گذاشتند: مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل. 
این یک موج مجازی بود. یک و نیم میلیون کامنت در کمتر از ۲۴ ساعت. کمترین کاری که می‌شد کرد. کمترین کاری که در نوع خودش بسیار بزرگ بود؛ به اندازه موشک‌های قاره‌پیما که از تهران پرتاب شد و در قلب کاخ سفید منفجر شد. 
کمترین کاری که در نوع خودش یک رکورد بود. کمترین کاری که قطعا حسابی ترامپ را غافلگیر کرده و به او فهمانده که مانند پرزیدنت‌های پیش از خود سوراخ دعا را گم کرده و راه را اشتباه رفته است. مردم ایران از حکومت جدا نمی‌شوند و حکومت از مردم. این را پای صندوق‌های رای هم دیده بودند اما باور نمی‌کردند؛ حالا بهتر فهمیدند.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *