واکنش کاربران فضای مجازی به حملات ناجوانمردانه به چند روحانی

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، روزنامه افکار نوشت: ساعت ۶ بعدازظهر روز سه‌شنبه مأموران کلانتری ۱۱۳ بازار در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت خبر قتل یک روحانی را اعلام کردند.

دقایقی بعد از اعلام این خبر محسن مدیرروستا؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت به‌همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی در صحنه جرم حاضر شده و مشغول تحقیقات درباره این پرونده شدند.

تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که مقتول یک روحانی و دانشجوی دکترای الهیات و چهل و پنج ساله بود که با پنج ضربه چاقو توسط یک مرد چهل و سه ساله حدود ساعت ۱۶:۵۰ مقابل در خروجی متروی امام خمینی(ره) (درب خیابان خیام) بهشدت مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان سینا به‌علت شدت جراحات جان خودش را از دست داده است همچنین ضارب به‌سرعت توسط پلیس بازداشت شده بود.

قاتل این روحانی که دارای سوابق کیفری متعدد از جمله سرقت است، در اظهارات اولیه درباره انگیزه این اقدام به بازپرس امور جنایی تهران گفت: صبح برای حل مشکلات و دریافت حق و حقوق خود به مقابل مجلس رفته اما موفق به ورود مجلس نشدم، سپس به مغازه برادرم رفته و نهار خوردم، در نهایت از مغازه برادرم خارج شدم و تصمیم گرفتم یک نفر را که دارای سمت و مسئولیت است به قتل برسانم.

وی افزود: برای رسیدن به هدفم یک چاقو به‌قیمت ۳۵ هزار تومان خریدم و در خیابان پَرسه زدم تا اینکه به مقابل مترو رسیدم و با دیدن یک روحانی به‌سمت وی حمله‌ور شدم؛ گمان می‌کردم چون مقتول روحانی است، باید دارای سمت و مسئولیت باشد که به وی حمله‌ور شدم.

گفتنی است دوشنبه شب نیز فردی با چاقو یکی دیگر از روحانیون را در میدان خراسان مورد ضرب و شتم شدید قرار
داد. همچنین یک روحانی در شیراز مورد سوءقصد قرار گرفت.

در پی این اتفاقات کاربران شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های شدیدی را از خود نشان دادند که در ادامه بخشی از آنها را میخوانید:

کمیل باقرزاده که از روحانیون فعال فضای مجازی محسوب می‌شود، این جمله از امام خمینى(ره) را منتشر کرد: بکشید ما را، ملت بیدارتر مى‌شود.

محسن مهدیان از فعالان رسانه‌ای نیز توئیت کرد: این روزا آخوند بودن جهادست. تقاص بی‌کفایتی مسئولین را این طلبه‌های بی گناه باید دهند.

کاربر دیگری در صفحه شخصی‌اش نوشت: انحراف روحانیت اشرافی معاویه صفت باعث میشه که عرصه برروحانیت واقعی تنگ بشه. شک ندارم این خون‌ها گردن آنها رو هم می‌گیره.

محمدرضا باقری نیز توئیت کرد: واقعاً من دلم برای اون روحانی مترویی سوخت، آخه از آخوندی که با مترو جابهجا میشه مظلوم تر هم هست؟

حسین کازرونی درباره جو به وجود آمده در بین برخی از کاربران نوشت: توهم توطئه یعنی از همزمانی پیشآمد حادثه برای دو روحانی، فرضیه جنایت تشکیلاتی برای ضربه به روحانیت توسط گروه‌های ضد انقلاب در بیاری!!

کاربر دیگری معتقد است: از وضعیتی که آخوندهای جماران‌نشین و نیاوران نشین و پرادو سوار درست کرده‌اند شاکی شده،زده آخوند مترو-سوار را با چاقو کشته.

علی اکبر خدابخشی نیز نوشت: با شنیدن خبر قتل طلبه بی‌گناه۴۵ ساله در خیابان خیام تهران آدم از غصّه دق کنه رواست!

جواد اجلالی از روحانیون فعال فضای مجازی نوشت: اگه ضدانقلاب بعداز ترورهای دهه ۶۰دوباره دست به ترور کور فیزیکی روحانیت زده، معلومه نسل جدید روحانیت راهش رو درست انتخاب کرده.

محمد دهقانی این توئیت را بازنشر کرد: کاش آخوند و طلبه نبودی تا برایت گریبان‌ها بدرند و شمع‌ها روشن کنند و هشتگ‌ها بزنند اما به جرم عقیده ات انسان بودنت نادیده گرفته میشود.

زهرا نوشت: یک روحانی رو تو خیابون چاقو زدن و کشتن ولی از کسی صدا در نمیاد. اگر یک فرد بی‌حجاب بود، حتی اسیدپاشی رو هم به حزب‌الله نسبت می‎دادن!

مصطفی وثوق کیا نیز نوشت: اون روحانی خیلی مهم نبود براشون ارزش خبری نداره اون چیزی ارزش خبری داره که حرکتی علیه جامعه مذهبی ایجاد کنه.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *