تمجید معاون وزیر ارشاد از سرمربیان دربی ۸۵

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با انتشار پستی از رفتار حرفه‌ای سرمربیان استقلال و پرسپولیس در مصاحبه مطبوعاتی پس از بازی تمجید کرد.

وی در این باره نوشت: راستش چیزی از فوتبال سر در نمی آورم. همین الان هم اگر بگویید ملی پوشان فوتبال را نام ببر یحتمل اسم علی دایی را هم بگویم.

 

بدیهی است بازی دیروز را هم در حد گذری در یک فروشگاه دیده باشم. اقرار به بی ذوقی! این مقدمه را گفتم تا به یک موضوع غیرفوتبالی اما مرتبط اشاره کنم: پختگی مصاحبه های دو سرمربی. اولی، پیروزی اش را نمی کند توی چشم و چار دومی تا او را بچّزاند. از او به احترام یاد می کند و اطمینان خود از سامان یابی قریب الوقوع تیم حریف در سایه حضور مربی تازه را بیان می دارد.
و دومی به جای تخریب بازیکنانش و جهان سومی خواندن آنها و استادیوم و تماشاچیان، فشار افکار عمومی(بگیر هواداران) را از سر بازیکنش بر می دارد؛ از ناداوری که ترجیع بند مربیان تیم های شکست خورده ماست حرفی نمی زند و بلکه از این داور پرکارت، بفهمی نفهمی دفاع هم می کند و عملا مسئولیت شکست را به عهده می گیرد و بزرگی و کارآزمودگی اش را نشان می دهد.
هر دو به ما درس نحوه مصاحبه در بحران ها را یاد می دهند:فرافکنی نکردن، ادب پیروزی، واقع بینی، آرامش و امید.

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *