امسال عَلم اصلی موکب حول محور یمن می‌چرخد

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، تابش کوثر نوشت: اربعین حسینی نزدیک است و ندای هل من ناصر ینصرنی اباعبدالله در فضای شهر و دیار شیعیان و عشاق الحسین علیه السلام  طنین انداز شده است. در همین راستا به گفتگو با موکب های مردمی در مسیر راهپیمایی عظیم  اربعین پرداختیم.

محمد جوادنیا مسئول موکب شباب المقاومه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این موکب با هدف ایجاد تحول فرهنگی در کنار ارایه خدمات به زوار الحسین علیه السلام  توسط  دانشجویان دانشگاه امیر کبیر و خواجه نصیر با فضای  کاملا مردمی و خودجوش  از سال ۹۳  راه اندازی شده است که در این راه  نه منتظر هماهنگی و اخذ بودجه از ارگان خاصی بودیم نه منتظر پشتیبانی نهادهای دولتی، بلکه پشتوانه اصلی ما ایجاد فضایی جهت برقراری ارتباط فکری و ایجاد وحدت بین شیعیان ایران و عراق باشعار حب الحسین یجمعنا بود.

وی با بیان اینکه ساخت پرچمی تلفیقی از پرچم ایران و عراق که مرز مشترک بین دو پرچم با نام  امام حسین علیه السلام  منور شده اولین اقدام مهم فرهنگی ما بود ،  افزود : با همراهی تشکل حشد الشعبی سپاه مردمی عراق جلسات مباحث فرهنگی جهت جذب شیعیان از اقصی نقاط جهان تشکیل می دهیم که در واقع موکب شباب المقاومه در عمود ۹۷۴ یک موکب بین المللی است و سخنرانی فعالان فرهنگی کشور های مختلف فضای مناسبی فراهم کرده است که به عنوان مثال پروفسور لوگان از فرانسه  و امام جمعه تگزاس در موکب آمدند و صحبت کردند.

جوادنیا با بیان اینکه فیلم های سینمای مقاومت در موکب پخش می شود ، اظهار کرد :  نمایشگاهی برای معرفی  علمای جهان اسلام و ارایه آثار آنها و تمام کسانی که در جهان در مورد استکبار ستیزی فعالیت کرده اند در قالب  بنرها ،تراکت ها در اختیار زوار قرار می گیرد و راویان چند زبانه در مورد آنها صحبت می کنند حتی برای تغذیه زوار بحث فرهنگی لحاظ می شود که چه غذایی تهیه  شود تا افراد با فرهنگهای مختلف برایشان مطبوع باشد.   

وی در ادامه افزود: یکی از اهداف ما همبستگی جهان اسلام و کمک به رفع معضلات کشورهای جهان اسلام مانند یمن است که با وجود این همه جمعیت در فضای بسیار خوب اربعین چرا ما یک فکر جدی برای مسلمانان یمن نمی کنیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در یمن در هر ثانیه یک نفر کشته می‌شود اظهار داشت: بنا بر گفته  امام خمینی « اگر هر مسلمان یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزد کل اسرائیل را آب می برد » که امسال یکی از اهداف  بسیار مهم ما آگاهی بخشی حول محور یمن است و در واقع امسال عَلم اصلی موکب حول محور یمن می چرخد و بسیاری از خدام ما اهل یمن هستند و نمایشگاهی معطوف به یمن می باشد.   

مسئول موکب شباب المقاومه در پاسخ به این سوال که چگونه افراد علاقه مند می توانند خادم افتخاری موکب شوند ، گفت :  در تهران ما یک فراخوان یک هفته ای دادیم که حدود پانصد نفر اعلام آمادگی کردند و در حال حاضر هم علاقه مندان می توانند از طریق سایت موکب المقاومه برای همکاری اقدام کنند .

 

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *