در بحث هوافضا از دولت گلایه داریم/جزئیات بررسی مدرک تحصیلی رئیس جمهور در مجلس

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجو مستقر در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص گزارشی که وزارت علوم قرار بود درباره مدرک رئیس جمهور به مجلس ارایه دهد گفت: در این مورد یک گزارش تحقیق و تفحص به مجلس رسیده بود که به جز مورد مدرک آقای روحانی ۱۰ مورد دیگر نیز در این گزارش بود. اما هنگام رای گیری در کمیسیون، این گزارش رای نیاورد. در حال حاضر این گزارش باید در صحن علنی مجلس نیز مطرح شود اگر رای آورد برای انجام تحقیق و تفحص به کمیسیون باز می‌گردد؛ اگر هم رد شد بایگانی خواهد شد. 

هرگونه اخذ شهریه از دانشجویان روزانه تکذیب می‌شود
وی در خصوص گمانه زنی‌هایی که درباره وزیر علوم جدید و طرز فکر ایشان درباره پولی شدن دانشگاه‌ها زده می‌شود گفت: الان به یقین می‌توان گفت بیش از ۸۵ درصد دانشگاه‌های ما پولی شده است و دانشجویان شهریه بده و مراکز آموزشی نیز شهریه بگیر هستند. دانشگاه آزاد اسلامی قریب به دو میلیون نفر دانشجو دارد، دانشگاه پیام نور بخش زیادی از هزینه‌ها را در قبال شهریه‌ای که از دانشجویان اخذ می‌کند تامین می‌کند، دانشگاه علمی کاربردی نیز به همین صورت.
زاهدی در خصوص اعتقاد وزیر علوم به پولی شدن دانشگاه‌ها بیان داشت: در حال حاضر دانشگاه‌های ما اغلب پولی هستند، اما اگر سوال این باشد که از دانشجویان روزانه شهریه اخذ شود چنین چیزی تکذیب می‌شود. 
در بحث هوافضا از دولت گلایه داریم
رئیس کمیسیون آموزش مجلس در پاسخ به این سوال که کمیسیون آموزش مجلس چه نظارتی بر عملکرد پژوهشکده هایی همچون هوافضا، آب و انرژی، مواد و… دارد خاطر نشان کرد: در بحث هوا فضا از دولت گلایه داریم. واقعیت این است که دولت در ۴ سال اخیر کم توجهی و بی میلی به موضوع هوا فضا در کشور داشته است. اخیرا احساس می‌شود رویکرد دولت عوض شده و امیدواریم این تغییر موجب تغییرات اساسی در صنعت هوافضای کشور شود؛ چرا که هوا فضای ما نیاز به حمایت دولتمردان دارد.

وی تصریح کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی و در نقشه جامع علمی کشور  این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است و امیدواریم این جلسات منجر به خدمت و همیت ملی برای جریان علمی هوا فضا در کشور باشد. 
زائرین اربعین برای وحدت امت اسلام دعا کنند
زاهدی هم چنین در خصوص این که چه دعایی از زائرین اربعین که به کربلای معلی مشرف می‌شوند دارد، گفت: سوال سختی است، دعا کنند که ان شالله امت اسلام واقعا همان امت واحده شود و جهان اسلام به صورت یکپارچه و با وحدت بتواند برای دفاع از آرمان‌های اسلامی و رسول الله گام بردارد و بتواند مقابله جدی برای استکبار و حمایت از مظلومین کنند به صورت خاص نیز دعا کنند خداوند به ما توفیق شهادت در راه دین و انقلاب اعطا کند.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *